ایده ی یک شبکه ی اجتماعی جهانی ده سال پیش یک ایده ی تکان دهنده و بسیار جذاب بود. .

نه تنها اقبال که هوشمندی و سیاست بنیان گذاران آن سبب شد که این ایده مورد توجه مردم جهان قرار بگیرد و از لحظه ی آغاز به کار تا به امروز تمامن در حال پیشرفت باشد تا آنجا که تبدیل به یکی از پرجمعیت ترین کشورهای دنیا شود. کشوری که نه مرزی دارد و نه جغرافیایی اما قدرتی سهمگین و پنهان دارد.
آنچه سبب رشد این ایده شد تنها جذابیت اولیه ی آن نبود. چرا که ایده های مشابه آن قبل تر و بعد از آن آمدند ماندند و رفتند. شاید بتوان یکی از دلایل این ماندگاری و قدرت گرفتن را در تحول روز به روز شبکه ی اجتماعی فیس بوک دانست.

هر بار تنها با تغییر یک مورد کوچک و آموزش نحوه ی استفاده از آن مخاطب را از یک دنیای مربوط به سال ۲۰۰۴ به یک دنیای مربوط به ۲۰۱۴ انتقال داده بدون این که او را از تغییر ناگهانی خود روی گردان کند و حس بیگانه بودن را در او بیانگیزد.

همچنان در کنار این تغییرات وسیع اما بسیار آرام هر بار که مخاطب به صفحه ی خود مراجعه می کند اطلاعات جدید و جذابی را که دوستان دایره ی خود آن ها را به اشتراک گذاشته اند دریافت می کند و حس خوب جنب و جوش زندگی را در عین تنها بودن فیزیکی و چشم به صفحه ی مجازی کشور نامریی پرجمعیت دوختن به او منتقل می کند. مانند یک رودخانه ی بزرگ در حال جریان که همیشه در حرکت است.

دنیای مجازی دنیایی بی کران و غیر قابل لمس است. سیال و دارای قابلیت های بی شمار! این که چگونه می توان از این امکانات در جذب مخاطب در سرتاسر جهان بهره برد نه تنها نیازمند به شناخت این دنیای مجازی دارد بلکه نیازمند شناخت مخاطب و نیازها و خواسته های او نیز هست.

Author: Neda Sehat

Creative Director

Posted
AuthorNeda Sehat